دکتر بختیاری خبر داد: آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای ارائه خدمات در ایام نوروز ۱۴۰۲

 | تاریخ ارسال: 1401/12/24 | 

دکتر بختیاری خبر داد:

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای ارائه خدمات در ایام نوروز ۱۴۰۲

دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از آمادگی این دانشگاه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: همه تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در این ایام به کار می‌گیریم.


دکتر بختیاری روز دوشنبه ۲۲اسفند، در گفتگو با پایگاه خبری وبدا-زنجان، اظهار کرد: پیش‌بینی‎‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص ارائه خدمات درمانی تخصصی مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌های استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه ملزومات پزشکی و داروهای اساسی و مورد نیاز بیمارستان‌های استان وجود ندارد، افزود: برنامه حضور مدیریت و پزشکان متخصص همه بیمارستان‌ها در کشیک نوروزی برنامه‌ریزی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به آغاز اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از ۲۴ اسفندماه، گفت: با توجه به افزایش فعالیت برخی مراکز و اماکن عمومی همچون مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی بهاره و مراکز اقامتی-تفریحی، تشدید کنترل و نظارت‌های بهداشتی هدفمند بر این گونه مراکز و اماکن خاص، ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط، مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه‌برداری از آب، موادغذایی و سطوح، همزمان با سراسر کشور اجرایی می‌شود.

دکتر بختیاری افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی با محوریت  معاونت بهداشتی دانشگاه با مشارکت دستگاه‌های اجرائی متولی از جمله: استانداری زنجان، سازمان حمل و نقل جاده ای، میراث فرهنگی، پلیس راهور، نیروی انتظامی، دامپزشکی، تعزیزات حکومتی، صدا وسیما و سایر دستگاههای اجرائی مرتبط اجرا خواهد شد.

وی افزود: برای ایام نوروز، ۶۳ پایگاه‌ اورژانس شامل ۴۲ پایگاه جاده‌ای و ۲۱ پایگاه شهری، پایگاه اورژانس هوایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳دستگاه موتورلانس در آماده‌باش کامل قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری بین اورژانس و پلیس راهور زنجان، اظهار کرد: بر طبق این قرارداد، دو طرف متعهد شدند در زمان اجرای طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱لغایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۲  علاوه بر همکاری و تعامل بیشتر، در خصوص اقدام سریع و اصولی تیم های اورژانس در تصادفات جرحی و فوتی احتمالی و آماده به کار بودن آمبولانسها  و مراکز پذیرش مجروحین و مصدومین نیز به توافق رسیدند.

وی اظهار کرد: تمام ظرفیت‌های بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات اورژانس در ایام تعطیلات نوروزی بسیج شده‌اند و همه بخش‌های بیمارستانی برای پشتیبانی اورژانس در آماده باش کامل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: کلینیک دندانپزشکی شفیعیه از ۲۹اسفند ۱۴۰۱ تا ۴فروردین ۱۴۰۲ به صورت صبح و بعدازظهر و از ۵ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ در شیفت صبح به شهروندان، خدمات دندانپزشکی ارائه خواهد داد.

منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 1307 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر