حجت الاسلام شیرمحمدی در جلسه امضای تفاهم همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشگاه بلگراد صربستان تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان تمایل دارد با سایر کشورها ارتباط داشته باشد

 | تاریخ ارسال: 1401/12/23 | 

حجت الاسلام شیرمحمدی در جلسه امضای تفاهم همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشگاه بلگراد صربستان تاکید کرد:
دانشگاه علوم پزشکی زنجان تمایل دارد با سایر کشورها ارتباط داشته باشد
مسئول دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان با توجه به رسالت ها یی که دارد، تمایل به ارتباط با کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای دارد.


حجت الاسلام محرمعلی شیرمحمدی صبح امروز در جلسه انعقاد تفاهم نامه آموزشی و پژوهشی فیمابین دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان افزود: تفاهم نامه  امروز از دو دیدگاه قابل توجه است؛  یکی از نگاه اعتقادی که توجه به دانش در آموزه های دینی ما وجود دارد و دیگری سیاستهای کلانی که مقام معظم رهبری ابلاغ نموده اند.

وی گفت: در آموزه های دین اسلام و در قرآن کریم خداوندمتعال  به همه خطابی دارد؛ آیا آنهایی که می دانند با آنهایی که نمی دانند یکسانند؟ و همچنین تذکری نیز برای صاحبان اندیشه و اندیشه ورزان دارد، فلذا پیامبراسلام نیز خطاب به همه مسلمانان سفارش نموده به دنبال دانش باشید حتی در دورترین نقطه جهان باشد.

مسئول دفترنهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: اگر بخواهیم از دانش های روز بشر استفاده کنیم و تبادل علم داشته باشیم، باید با همه ملتها و بشریت در زمینه استفاده از دانش، روابط برقرار کنیم.

وی خاطر نشان کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری خطاب به دانشگاهها و مسئولین کسب علم روز دنیاست و این به عنوان وظیفه به دانشگاهها سپرده شده است که دانش را در تمام نقاط دنیا  بیاموزید و  دانش های کسب شده خود را نیز به دیگران منتقل کنید .

حجت الاسلام شیر محمدی تصریح کرد: ملت ایران ثابت کرده در تاریخ کهن چه قبل اسلام و چه بعد از اسلام از ملتهایی بوده که مدام در کسب علم و دانش تلاش کرده و توانسته به علم دنیا  مسلط شود.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز با توجه به رسالت هایی که دارد تمایل دارد با کشور های منطقه ای و فرا منطقه ای ارتباط داشته باشد ابراز امیدواری کرد: با انعقاد این تفاهم نامه  هر دو دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دانشکده پزشکی بلگراد از ظرفیت علمی هم بهره بر ده  و در جهت نوآوری گام بر دارند.

مسئول دفترنهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ این ارتباط  را در راستای احترام متقابل به فرهنگ هر دو دانشگاه عنوان کرد و گفت: بهره برداری متقابل از دانشهای دو طرف با توجه به ظرفیت های بومی دو کشور میسر می شود و این از سیاست کلان دانشگاه است .و نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تمام توان در این مسیر در کنار دانشگاه خواهد بود .

گفتنی است، پروفسور لازار داویدوویچ، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان با همراهی دکتر کرامت الله ابراهیمی دانشیار دانشگاه صربستان در راستای امضای تفاهمنامه آموزشی و پژوهشی در سفر دو روزه صبح امروز با استقبال دکتر بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و معاونین و مسئولین دانشگاه وارد استان زنجان شدند.

 از برنامه های سفر رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد جمهوری صربستان به استان زنجان بازدید از ظرفیتهای بیمارستان آیت الله موسوی، دانشکده پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان می باشد.  

منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 1201 بار   |   دفعات چاپ: 48 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر